Суд над Apple завершився: останній був зобов’язаний дозволити сторонні способи оплати в додатках

Окружний суддя США Івонн Гонсалес-Роджерс видав постійну судову заборону в Epic v. Apple в п’ятницю вранці, фактично закінчивши місяці запеклих судових розглядів і серйозно вдаривши модель Apple App Store. Коротше кажучи: Apple більше не може забороняти розміщення посилань на сторонні платіжні системи в додатках.

У постанові говориться, що Apple “розробникам не слід перешкоджати включенню в свої додатки та їх метаданих кнопок, зовнішніх посилань або інших закликів до дій, які спрямовують клієнтів на механізми покупки, на додаток до покупок у додатку.».

Тобто додаткам iOS тепер слід дозволити направляти користувачів на варіанти оплати, які виходять за рамки того, що пропонує сама Apple. Рішення має набрати чинності через 90 днів – 9 грудня – якщо інше не приписано вищим судом.

У той же час суд підтвердив, що Epic Games порушила угоду з Apple, коли ввела альтернативну платіжну систему в Fortnite. В результаті Epic повинна виплатити Apple 30% всього доходу, отриманого через систему з моменту її введення, що становить понад 3,5 мільйона доларів.

Згідно з рішенням, Apple не є монополістом за законом, але судовий процес показав, що компанія проводить антиконкурентну політику відповідно до конкурентного законодавства штату Каліфорнія.

Apple назвала це рішення перемогою моделі App Store, так як суд офіційно підтвердив, що компанія не порушує антимонопольне законодавство. Представник компанії в черговий раз заявив, що клієнти вибирають її продукцію і платформи тільки тому, що вони кращі в світі. Epic Games поки не коментувала рішення суду.

Сьогоднішнє рішення, ймовірно, матиме значний вплив на інші подібні процеси. Нагадаємо, що Google зіткнувся з аналогічним позовом від Epic Games, і судовий процес у цій справі триває донині.

Як тобі таке, Ілон Маск?
Перемога
Перемога
1
Цікаво
Цікаво
0
Смішно
Смішно
0
Дорого
Дорого
0
WTF?
WTF?
0
Зрада
Зрада
0
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x