SpaceX вивела на орбіту оновлені супутники Starlink за допомогою лазерного зв’язку

SpaceX запустила ще одну партію супутників сузір’я Starlink. На орбіту Землі був запущений 51 оновлений апарат, оснащений лазерною системою зв’язку.

Запуск супутників вперше був здійснений на орбіту з нахилом 70 ° замість звичних 53 °. Орбіта з таким високим нахилом дозволить компанії покрити полярні області Землі широкосмуговим супутниковим інтернетом. На трансляції запуску видно, що незабаром після запуску над Антарктидою пролетіли нові супутники.

Ракета Falcon 9 із супутниками Starlink була запущена 14 вересня о 06:55 за московським часом. Після поділу сходів перший приземлився на морську платформу. Для неї це був десятий запуск. Через кілька хвилин після цього супутники успішно відокремилися від другого ступеня.

У нинішньому вигляді мережа супутникового інтернету Starlink працює за схемою «користувач – супутник – наземна станція». Для своєї роботи SpaceX будує або орендує наземні станції, які підключають супутники до інтернету. Схема добре працює, але не дозволяє зв’язок із супутниками в полярних регіонах і над океанами, або забезпечує нестабільний і повільний зв’язок в цих регіонах. Компанія вже кілька років розробляє лазерну систему зв’язку між пристроями на орбіті, що дозволяє передавати сигнал на віддалені від супутника наземні станції, використовуючи сусідні пристрої в якості ретрансляторів. Раніше SpaceX запустила і випробувала кілька супутників з лазерним зв’язком, а тепер почала їх масове виробництво і запуски.

Разом з останнім запуском SpaceX за весь час вивела на орбіту Землі супутник 1791 групи Starlink. Як зазначено в публікації Новини CBS, на сьогоднішній день понад 1400 з них знаходяться в повному робочому стані.

Конкурентом SpaceX у створенні супутникового угруповання для забезпечення жителів віддалених регіонів широкосмуговим доступом в інтернет є OneWeb, яка в рамках діючих контрактів з російським Роскосмосом вивела на навколоземну орбіту 288 супутників. Сьогодні очікується наступний запуск супутників OneWeb, які повинні будуть розширити сузір’я до 322 пристроїв.

Як тобі таке, Ілон Маск?
Перемога
Перемога
0
Цікаво
Цікаво
0
Смішно
Смішно
0
Дорого
Дорого
0
WTF?
WTF?
0
Зрада
Зрада
0
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x