Шведи придумали, як “подвоїти” обсяг оперативної пам’яті без установки додаткових модулів

Шведська компанія ZeroPoint Technology AB представила запатентовану технологію стиснення даних в оперативній пам’яті Ziptilion IP. За словами розробників, ефективність їх розробки порівнянна з фізичним подвоєнням обсягу доступної оперативної пам’яті, але не вимагає установки додаткових модулів в системі.

У компанії відзначають, що Ziptilion IP вбудовується безпосередньо в процесор у вигляді додаткового агрегату. Технологія працює безпосередньо з підсистемою кеша і контролером пам’яті процесора через стандартну структуру з’єднання AXI SoC.

На думку компанії, ступінь стиснення в першу чергу залежить від формату даних і від запущених додатків, але технологія справляється з поставленим завданням набагато ефективніше, ніж існуючі аналоги. ZeroPoint порівнює Ziptilion IP з програмним забезпеченням стиснення пам’яті ZSWAP і ZRAM, яке забезпечує стиснення в півтора рази, що помітно через показники нової технології.

На думку розробників, ефективність Ziptilion IP можна порівняти з подвоєнням обсягу оперативної пам'яті.

Творці Ziptilion IP відзначають, що їх рішення практично не впливає на продуктивність підсистеми пам’яті. Вони пояснюють, що при використанні технології затримка при записі в оперативну пам’ять все одно збільшується, але різниця не перевищує 1 наносекунд, а час для зчитування стисненої інформації з оперативної пам’яті становить більше приблизно на 100 наносекунд.

Компанія заявила, що отримала 2,5 мільйона євро фінансування для вивести технологію на ринок. Ziptilion IP вже вбудований в 28-нанометровий чіп, вироблений на заводі TSMC. У складі більш сучасних 7-нм чіпів IP-блок Ziptilion, вбудований в процесор з двоканальним контролером пам’яті, займе площу 1,36 мм.2. Для серверних систем, які використовують 8-канальний оперативний пам’ять, розмір блоку збільшиться приблизно до 3,02 мм.2.

Технологія може бути використана в будь-якому процесорі

ZeroPoint впевнений у великих перспективах свого розвитку. Вона прогнозує, що Ziptilion IP знайде своє застосування хоча б в серверних процесорах, однокристових системах (SoC) для мобільних пристроїв, а також в рамках вбудованих систем. Крім того, в документації технології згадується можливість її використання разом з відеопам’яттю, але подробиць на цю тему поки не дається.

Джерело зображення: ZeroPoint технології AB

Цікаво, що ZeroPoint оголосила, що вже розробляє оновлену технологію Ziptilion+, яка забезпечить ще більш високий коефіцієнт стиснення даних в порівнянні з Ziptilion IP.

Як тобі таке, Ілон Маск?
Перемога
Перемога
0
Цікаво
Цікаво
0
Смішно
Смішно
0
Дорого
Дорого
0
WTF?
WTF?
0
Зрада
Зрада
0
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x